Język:

Niewiadówka dobra na kryzys ?

Zeszłoroczny kryzys gospodarczy, który dotkliwie dotknął m.in. firmy z branży turystycznej a szczególnie producentów sprzętu caravaningowego spowodował, że klienci zaczęli rozglądać się za rozwiązaniami pozwalającymi oszczędzić pieniądze przy zachowaniu odpowiedniego poziomu komfortu.
Idealnym rozwiązaniem łączącym obie te zalety okazały się "laminatówki" z Niewiadowa.
Prezentowane w zeszłym roku m.in na targach Mondo Natura w Rimini, Ferie for alle w Danii czy tegorocznych w Helsinkach  stanowiły świetną alternatywę dla wyrobów uznanej konkurencji. Zainteresowanie nie młodą już przecież przyczepą przerosło oczekiwania Spółki i zmusiło do rozpoczęcia produkcji "nadwozi" już w listopadzie 2009 r. Firma w 2010 r. planuje podwojenie ilości sprzedanych przyczep kempingowych.
Obecnie główne rynki zbytu to przede wszystkim kraje Europy Zach. i Skandynawia. Nie mniej jednak przyczepy made in Poland można spotkać nie rzadko na drogach Japonii, Koreii Pd., Tajwanu oraz Australii i Nowej Zelandii. O solidności i wszechstronności rodzimych niewiadówek świadczy fakt, że nie dawno jedna z nich miała premierę w popularnym programie TOP GEAR realizowanym przez brytyjską telewizję BBC gdzie służyła jako kabina sterowca (film można obejrzeć na you tube).